Osobní příběh… krystalky…

 

    Asi před třemi roky jsem dostat od paní sousedky násadu krystalků. Vzpomněl jsem si, že jsem v osmdesátých letech podobné, ne-li samé, viděl u strýce, který jako chemik tvrdil, že pitím vody z krystalků se posilují játra.

    Zpočátku jsem mínil jít ve šlépějích dárkyně, jež doporučovala přebytky nezištně šířit dál, jelikož je to vlastně Boží dar a podle toho bychom se k nim měli chovat…

    Se zlou jsem se však potázal. Nebyl o ně zájem. Možná i proto, že jsem chtěl jen to poštovné.

    Na nějakou dobu jsem zanevřel na nemoudrý svět a krystalky jako takové, a napříště, když jsem se vrátil, zvolil jinou taktiku. Krystalky za poštovné a balné!

    A ono to fungovalo. Ještě to potřebovalo dopilovat, ale nejhorší už bylo za námi.

  V současné době tedy požadujeme platbu předem na účet a balné je cena, třebaže jsem stále přesvědčen, že neprodáváme krystalky, ale práci a náklady s tím spojené. Tak či tak, i při osobním odběru prosím, to sebere určitý čas, musí se to připravit, musí se s tím někam jít. 

    Podle mého soudu odesíláme slušné množství za slušnou cenu.

    Krystalky chovám pouze v objemu, který kryje mou vlastní spotřebu. To co nabízím, jsou přebytky této produkce.

   Rád bych, je-li možná, aby i nadále přecházely do rukou podobně smýšlejících. Z tohoto titulu prosím, aby od nás krystalky nežádali ti, kteří s nimi mají výhradně komerční úmysly.

 

    Poznámka na závěr:

    Některé zdroje uvádějí, že elixír může obsahovat 2 - 3 % alkoholu. Pro srovnání, desetistupňové pivo ho má mít až 4 %.

   Osobně jsem názoru, že to není až tak akutní. Účinky alkoholu v elixíru jsem nepozoroval, třebaže jsem dříve konzumoval až 3 litry během 24 hodin. Sám jsem téměř abstinent a už vypití jednoho piva u mne vyvolává opojení, zatímco u elixíru nic takového nepociťuji.

                                                                                                                                        J. V.